عید لباس نو


به نقل از  سیاحت نامه شاردن: «نامهای مختلفی در ایران برای نوروز گذاشته شده است که یکی از آنها “عید لباس نو”  است»

همچنین در سفرنامه “جکسن” نوشته شده است: «برنامه های ایام عید خلاصه شده است در هدیه دادن به همدیگر ، شاد بودن ،تبریک و تهنیت گفتن و لباس نو پوشیدن».

هر ساله اسفند و انتظار نوروز فرصتی می‌شود تا همزمان با بهار طبیعت، غنچه های مهربانی در دلهای با عطوفت نیکوکاران شکوفا شده و براساس سرشت نهادینه شده در فطرت پاک خود با نسیم همدلی و همراهی، شادی را به همنوعان هدیه کنند و طبق وعده خداوند (آیه ۱۶ سوره تغابن) در قرآن کریم، در زمره رستگاران قرار گیرند.

امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و به تعطیلی کشیده شدن بسیاری از مشاغل، شرایط اقتصادی و معیشتی برای همه خانواده ها، مخصوصا برای بیماران مزمن دیالیزی که با تن رنجور و نگاه پر اشک و پای خسته در این شرایط روزگار را می گذرانند، سخت تر شد و دلیلی برای همت مضاعف حمایت از آنان گردید. تلاش و تکاپو برای رونق بخشی خانواده های کم برخوردار تحت پوشش در مرکز درمانی تخصصی خیریه سوده، فضل خداوند را به دنبال داشت و شکرانه سلامت و سربلندی عاملی شد تا نیکوکاران با همراهی خود در طرح عیدانه برای بیماران، مشارکت نمایند و با گستراندن چتر حمایت و همکاری خود مبلغ یک میلیارد و صد و پنج میلیون و دویست و سی و هشت هزار ریال، تبسم نو شدن را بر لبان ۱۲۲ بیمارکم برخوردار، بنشانند. بسته های نوروزی توزیع شده در بین بیماران شامل دو بخش هدایای نقدی و غیر نقدی بود.بسته های ارزاق که مایحتاج ضروری و اولیه مواد غذایی مانند روغن، برنج، مرغ، کنسرو ماهی، حبوبات، قند و شکر، سویا، ماکارونی را تأمین می‌کرد، خوان نعمت را بر سفره های بیماران گستراند و بخشی از هدایای غیرنقدی مانند پوشاک و کفش و کیف، برتن دردمند بیماران جامه شادی دوخت.

واریز وجه نقد عیدی با توجه به تعداد اعضای یک خانواده و بیماربودن سرپرست خانوار، صورت گرفت و طلیعه آرامش را به آنان هدیه داد.

بهترین حسی که در روزهای آغازین سال می‌توان تجربه کرد احساس نو شدن و فرارفتن از گذشته است.

نیکوکاران با احسان و انفاق خود به این مقام ارزشمند دست یافتند و خانواده های کم برخوردار نیز با دریافت عیدانه، تازگی بهار را استشمام کردند.

روزگارتان همواره معطر از شکوفه های نیکی و محبت

اخبارگزارش تصویری

خیریهمددکارینوروز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *