کلینیک دیابت

در دی ماه سال ۱۳۷۸ کلینیک دیابت با هدف پیشگیری از بیماری دیابت و آگاهی دادن به بیماران جهت کنترل بیماری و جلوگیری از پیشرفت آن به بخشهای فعال این مرکز افزوده شده است . به این منظور مجوز لازم برای فعالیت اخذ شده و در پروانه تأسیس مرکز لحاظ گردیده است . در این کلینیک پس از پذیرش بیمار و تفکیک بیماران دیابتیک نوع یک و دو و تشکیل پرونده ، بیمار توسط پزشک ویزیت و شرح حال کاملی از ایشان اخذ و پس از آزمایشات کنترل قند خون فرم مربوطه تنظیم میگردد . علاوه بر آموزش مراقبتهای پرستاری و آموزش تزریق انسولین توسط پرستار و ارائه مشاوره تغذیه توسط کارشناس تغذیه ، بیمار دیابتی با توجه به وضعیت و مشکلات به صورت دوره ای تحت معاینه و بررسی قرارگرفته و جهت جلوگیری از نفروپاتی و رتینو پاتی بصورت دوره ای آزمایش داده و سیر درمان ادامه می یابد و در صورت نیاز به سایر متخصصین نیز ارجاع میگردد . همچنین در زمینه مراقبت از پای دیابتی و تعویض پانسمان های مکرر تا بهبودی کامل در این درمانگاه خدمات قابل ملاحظه ای ارائه می شود. در حال حاضر بیش از ۷۰۰ بیمار تحت درمان می باشند و جذب بیماران منطقه از طریق طرح های رایگان غربالگری و سنجش فشارخون و تست قند خون ادامه دارد .

 

خدمات قابل ارائه :

  1. تشکیل پرونده کامل از بیمار و معاینات دوره ای توسط پزشک
  2. آموزش پرستاری مراقبت از خود و نحوه مصرف دارو
  3. ویزیت پزشک عمومی به صورت ادواری
  4. ارائه مشاوره تغذیه
  5. ویزیت توسط متخصصین مربوط
  6. ارائه دفترچه مراقبت به بیماران
  7. ارائه بروشورهای آموزشی

کلینیک فوق تخصصی زخم

_

زخم مزمن یا غیر قابل درمان، زخمی است که با گذر چند هفته نشانه ای از بهبود را نشان ندهد و یا به درمان های معمول پاسخ ندهد.این نوع از زخم ها اغلب ناشی از آسیب، بیماری خاص و یا تغذیه ضعیف است و به کمک بیشتری برای التیام نیاز دارند.

در صورتیکه التیام زخم ۳۰ روز به طول انجامد یا زخم دارای درد ناگهانی، قرمزی یا ورم، بوی نامطبوع و یا تغییر رنگ شود نیاز است تا بیماران به درمانگاه مراجعه کنند و اقدامات درمانی آغاز گردد.

در کلینیک زخم مرکز درمانی خیریه سوده،مراقبت و درمان پیشرفته انواع زخم های حاد و مزمن از قبیل: زخم پای دیابتی، زخم‌های بستر، زخم‌های عروقی، شریانی و وریدی، زخم‌های جراحی باز شده و عفونی شده، زخم‌های بدخیم، زخم‌های ناشی از رادیوتراپی، زخم‌های نوروپاتیک غیر دیابتی، زخم‌های ناشی از فاشیائیت نکروزان، زخم‌های ناشی از حوادث و تروما و تلاش برای حفظ پاهای دیابتی در برابر قطع عضو ومراقبت های اولیه و درمان عوارض در بیماران دارای انواع استوماهای تنفسی،تغذیه ای و دفعی و همچنین درمان سوختگی (سرپایی) توسط کارشناس زخم استومی صورت می پذیرد.