_

واحد جذب مشارکت های مردمی

_

این واحد از دی ماه سال ۹۷ با هدف معرفی مرکز به مردم و جذب خیرین و مسئولین دلسوز بمنظور مشــارکت ایشــان جهت تأمین نیــازهای بیمــاران خاص و صعب العلاج تحت درمــان در این مرکز خیریه و همچنین حمایت از ساخت مرکز درمانی جدید فعالیت خود را آغاز نمود.

مسئولیت اجتماعی به چه معناست ؟

جهان ما دارای مجموعه‌ای از منابع و سرمایه‌های محدود است که به بستری برای نیازهای نامحدود تبدیل شده است. اینکه هر کدام از نهادها و سازمان‌ها تنها در راستای تولیدات و اهداف خود در حرکت باشند، نه تنها زمینه ادامه فعالیتشان را دشوار می‌کند، بلکه آثار مخربی برای جامعه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستند به بار خواهد آورد. از اواخر دهه ۹۰ میلادی، بسیاری از سازمان‌های جهانی با داشتن رویکرد توسعه پایدار، به بازتعریف وظایف سازمانی خود پرداختند. مسئولیت اجتماعی، به معنای پیوند خط مشی‌ها و راهبردهای سازمانی با نیازهای اقتصادی و اجتماعی و محیط زیستی جامعه است. به این معنا که سازمان علاوه بر اهداف خود، مسئولیتی نیز در قبال نیازهای اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی آن دارد. اما آنچه باید مد نظر داشت این است که مقصود از مسئولیت اجتماعی بنگاه صرفا فداکاری در راستای برآوردن خواسته‌های دیگران نیست، بلکه اقدامات مربوط به مسئولیت اجتماعی باید به گونه‌ای انتخاب شود و به عمل درآید که منافع بلند مدت بنگاه و جامعه را به طور همزمان در پی داشته باشد. بانک‌ها‌ ، سازمان ها ، شرکت های خصوصی و دولتی،تولید کنندگان همگان با اختیارات و امکاناتی که در دست دارند سهم بزرگی در فعالیت‌های مرتبط با رشد تولید خواهند داشت. همچنین مجموعه فعالیت‌هایی که سازمان‌ها در حوزه ترویج آموزش، فعالیت در عرصه‌های فرهنگی، برگزاری نشست‌های ادبی و هنری، مشارکت در جشنواره‌ها، همکاری با NGO ها، تخصیص امکانات به زنان بی‌سرپرست و کم‌سرپرست، بیماران خاص و …. در جهت راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک، مراقبت از محیط زیست، کنترل مصرف انرژی در درون و بیرون سازمان‌ انجام می‌دهند، خود به نوعی مسئولیت اجتماعی آنها محسوب می گردد.

 

خلاصه ای ازشرح مسئولیّت واختیارات واحد جذب مشارکت های مردمی مرکز درمانی خیریه سوده

۱-شناسایی افرادخیّر و دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی براساس روش اجرایی

۲- ترغیب و توجیه افراد خیر و اقشار جامعه در زمینه‌ی مشارکت در امور خیّریه با تشکیل جلسات و مجامع عمومی با استفاده از وسایل و ابزارهای تبلیغاتی (سایت،فضای مجازی،نصب بنر و…)

۳- دریافت اعانات و مساعدت‌های مردمی شامل انفاق، صدقات، زکات، حقّ عضویت و …در قبال صدور فیش و برنامه‌ی ارائه شده از مسئول واحد

۴- اهتمام به حسن استفاده از مناسبت‌های رایج از جمله اعیاد و روزهای مبارک در جهت تشویق و ترغیب مردم به مشارکت درامور خیریّه

۵- تشویق و قدردانی از خیّرین به مناسبت‌های مختلف و به منظور جلب هر چه بیشتر مشارکت‌های مردمی و ایجاد انگیزه های انسانی

۶-ایجاد بانک اطلاعاتی خیّرین (توسّط مسئول امور رایانه جذب مشارکت‌ها )

۷- ارائه‌ی گزارش عملکرد به ریاست مرکز جهت تکمیل اطلاعات برای تجزیه و تحلیل داده‌ها

۸-تلاش در جهت حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی خیرین و حفظ اسرار و شئونات آنان

۹- پی گیری‌های لازم به منظورتداوم همکاری و مساعدت خیّرین و به روزکردن بانک اطّلاعاتی

 

خیرین نیکوکار (نیروهای داوطلب)

از هفت اعضای اصلی تشکیل می شود
با حکم یکساله به عضویت شورای خیرین در آمده
و در اهداف جذب مشارکت های مردمی مرکز درمانی خیریه سوده خدمت رسانی می نمایند

اهداف

جذب، آموزش اعضا ، ارتقا کار آیی، سازماندهی و هدایت ، روشمند کردن نیروهای داوطلب به بدنه مرکز به منظور کاهش مخارج و افزایش مشارکت های مردمی در چهار چوب برنامه های مرکز

خیرین داوطلب جهت عضویت مدارک خود را ارسال نمایید جهت تشکیل پرونده

کپی کارت ملی
کپی شناسنامه
کپی آخرین مدرک تحصیلی
تکمیل کردن فرم

*اهدا ملک و املاک به مرکز درمانی خیریه سوده*

خیرین توانمند برای باقیات صالحات اقدام به اهداء ملک تجاری ، ملک مسکونی و منزل مسکونی بدون شرط و یا بشرط عمره می نمایند. و در مسیر اهداء خیریه مستمندان را برای استفاده یا هر نوع استفاده و یا فروش وکیل خود می نمایند و مرکز درمانی خیریه سوده با صلاحدید موارد فوق را برای اسکان بیماران یا استفاده در جهت اهداف مرکز و یا در امور فرهنگی ، بکار می گیرد.

*سبد کالای مستمر برای بیماران خاص*

بیماران بی بضاعت مرکز درمانی خیریه سوده با توجه به از کار افتادگی دائمی تحت تکفل از سبد کالای (حبوبات مختلف – گوشت گوسفند ،گوشت مرغ ،گوشت گوساله، برنج ، ماکارانی، روغن، رب، لوازم بهداشتی و…) را از موسسه دریافت میدارند.